Піший похід до села Курган

     Днями студенти Лебединського медичного училища імені професора М.І. Сітенка вирушили в щорічний піший похід, щоб привернути увагу жителів нашого міста і району, всієї України до того, що ми хочемо миру, ми прагнемо єдності і світлого майбутнього для українців.
     Урочиста хода розпочалася біля Меморіалу Слави, де відбулися урочистості Дню пам'яті та примирення та концерт  в ході якого ми вклонилися усім полеглим, схилили голови в журбі й задумі, поклали квіти до могил тих, хто не повернувся з тієї проклятої для всього світу війни. Адміністрація училища, викладацький та студентський колективи в скорботі й з великою шаною і вдячністю хвилиною мовчання згадали Героїв, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.
     Цьогорічний  похід медики також присвятили  людям небайдужим  до чужих проблем, людям з великими серцями та добрими душами, волонтерам, які об’єднані в Товариство Червоного Хреста в Україні і якому  виповнилось 100 років з дня заснування.
     Піша хода до села Курган була цікавою і багатою на розповіді і спогади. Прибувши на місце розташування ми, зі знанням справи, облаштували наметове містечко, визначили кашоварів, провели урочисту лінійку, де право підняти  прапор надали студентам, які зайняли ІІІ місця в обласному конкурсі краєзнавчих проектів.
     Як майбутні медики, наші студенти ходять в походи не тільки відпочивати, але й навчатися. Цього разу кожна група виготовила плакати та підготувала повідомлення про діяльність Товариства Червоного Хреста і його 100-літнього ювілею «Янголи милосердя 100 років на варті добрих справ». А потім розпочали свою роботу шість локацій: Десмургія; Надання допомоги при ранах та переломах; Зупинка кровотечі; Первинний огляд пацієнта; Проведення серцево-легеневої реанімації; Естафета, яка включала в себе переведення пацієнта в стабільне положення, перенесення постраждалого на лямках, на руках, на ношах. Змагання в локаціях перемежовувалися зі спортивними змаганнями. Заключним етапом змагань стало надання допомоги постраждалим  при ДТП. Цікавим моментом цих навчань є те, що студенти групи 3мА навчали  студентів молодших курсів, які ще не знайомі з медициною, запропоновували ситуативні задачі, а  потім показували і відповідали, як правильно це робити. В кожних змаганнях є кращі. Визначені були кращі кашовари – група 2фА; встановлювачі намету – група 2мА, найкращими по наданню домедичної допомоги стали студенти групи 2мА, у естафетах – група 2фА і спортивних змаганнях-група 2фБ, а підкорив всіх  студент групи 1фА - Артем Кайнара, який  в спортивному змаганні на витривалість віджався аж 105 разів. Молодець!
     Заключні слова на лінійці. Право опустити Прапор було надане  студентам, які здобули перемоги в туристичних естафетах. День підходив до кінця треба повертатися додому з набутим новим досвідом і позитивним настроєм.